Як закрити заперечення покупців в інтернет-продажах

11.02.201911 лютого, 20190 коментарів
Візуальний контакт із потенційним покупцем дає переваги під час ведення діалогу. Продавець бачить та відчуває настрій клієнта, вловлює інтонацію, може реагувати на його заперечення, інтерпретуючи заздалегідь заготовлені шаблони.
 
У продажу онлайн все інакше. Робота з протистояннями повинна починатися заздалегідь, перш ніж користувач опинився на порталі. Відвідувачі інтернет-магазинів усвідомлено чи на несвідомому рівні опираються витратам. Адже якщо людина зайшла на сайт, вона тією чи іншою мірою зацікавлена в запропонованому продукті.

Основні заперечення покупців

Навіть найвигідніша пропозиція, яка гарантує радість від покупки, потрібно донести до майбутнього замовника правильно. Вчасно та грамотно підключати методи профілактики з запереченнями. Адже будь-хто зможе знайти причину відмови від угоди.
 
Чим вище ціна товару, тим більше сумнівів і причіпок може бути у людини, яку вам хочеться бачити у списку замовників:
  • чому вам можна вірити;
  • є аналогічні товари дешевші;
  • є продукція якісніша (функціональна);
  • у мене вже є подібне, не хочу витрачати час.

Сумніви та заперечення можуть виражатися по-різному, але в основі всіх лежать гроші та цінності. Якщо потенційний клієнт впевнений, що з угоді отримує більше, ніж витрачає, він купує товар. Якщо, навпаки, у користувача виникають обґрунтовані заперечення. І на цьому етапі він може залишити ваш сайт у пошуках більш вигідного співвідношення ціни та цінностей.

Як працювати з запереченнями онлайн

Знаючи свого споживача, ви підвищите його лояльність до вашої компанії.
 
Для початку потрібно мати список реальних труднощів, сумнівів, оман, з якими регулярно стикається ваш потенційний покупець. Список має бути заснований не на припущеннях, а на аналізі цільової аудиторії.
 
Зазвичай вистачає 1-1,5 місяців самостійної роботи із замовниками для складання бази найчастіших заперечень клієнта та готових відповідей на них.
 
Ця інформація - хороша основа для контенту, що продає, на сторінки вашого інтернет-магазину. Складаючи тексти, пишіть тільки про те, що найбільше хвилює майбутніх покупців.
 
Текстовий контент інтернет-магазину або сайту послуг повинен відповідати на запитання зацікавлених замовників, які сумніваються.
  • Чи здатний продукт вирішити мою проблему?

Делікатно позначте труднощі своєї цільової аудиторії та донесіть до користувачів, як саме ваш продукт зможе впоратися з їхніми проблемами.

  • Ви тільки обіцяєте, я не вірю

Голослівні слова не вселяють довіри, в якій би привабливій формі їх не подавали. Доведіть свою чесність реальними здобутками – досвідом, нагородами, сертифікатами, гучними іменами клієнтів.

  • Я точно не обдурю?

Відгуки не всі викликають довіру – ні для кого не секрет, що їх можна купити чи написати самому. Але вони працюють, якщо є можливість отримати зворотний зв'язок з автором відгуку, бачити аматорські фотографії продукту "в житті", прочитати про його мінуси.

  • Аналогічний товар можна купити дешевше

Необхідно обґрунтувати ціну на товар. Пояснити, з чого вона формується, чому ваш продукт дорожчий, але привабливіший. Визначити вигоду, яку отримає покупець, витрачаючи гроші на вашому сайті.

  • У мене вже є подібне, не хочу витрачати час

Тут треба довести. Краще зараз присвятити замовленню, впровадженню, освоєнню продукту час, а потім полегшити своє життя, мінімізувати трудовитрати, отримувати найкращий результат. Пам'ятаємо, якщо людина цікавиться товаром, отже, з якихось причин її не влаштовує те, що вона має зараз. Нехай навіть він ще не готовий це визнати.

Наперед відповідайте на заперечення клієнта

При вербальному спілкуванні в процесі продажу необхідно вислухати заперечення покупця, в онлайн-продажах розвіювати сумніви і відповідати на питання необхідно заздалегідь. Для цього потрібний текстовий контент.
 
Виписуйте питання, які надходять до служби підтримки, аналізуйте їх, прогнозуйте можливі сумніви. І розвіюйте їх завчасно. Тоді уважний та невпевнений покупець прийме виважене рішення на вашу користь.
До рубрики
E-commerce
Ще пости з розділу E-commerce
Залиште свій коментар
або увійти через